Antique Beechwood Ladder – Decorative Accent Piece
SKU: LA-8199
$3,450 In Stock / One of a Kind
Antique Beechwood Ladder, unique decorative accent piece, circa 1950’s
| Country: | Unknown |
|---|---|
| Date of Manufacture: | Circa 1950's |
| Materials: | Beechwood, Metal |
| Height: | 66.5 in. (168.91 cm) |
| Width: | 18.5 in. (46.99 cm) |
| Depth: | 37 in. (93.98 cm) |
| Condition: | Vintage, Rustic |
| Style: | Industrial, Rustic |
| Other: | Decorative use only |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy














